آیه هفته:
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

نقل و انتقالات

دستورالعمل اجرایی بخشنامه ضوابط خاص نقل و انتقال

الف) شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان :

1 – کلیه مفاد بخشنامه شماره28500/31 مورخ 1387/04/07 و دستورالعمل اجرائی آن به قوت خود باقی است و اجرای آن منافاتی با بخشنامه 31000/42 مورخ 1391/02/09 نخواهد داشت .

2 – دو ترم میهمانی دانشجویان متقاضی در صورت عدم مشروطی در ترمهای تحصیلی قبلی و موافقت واحدهای دانشگاهی مبداء و مقصد امکانپذیر است . بدیهی است دانشجویانی که بنا به دلایلی در ترمهای قبلی واحدی نگذرانده اند و یا از مرخصی تحصیلی استفاده نموده اند در صورت موافقت واحدهای مبداء و مقصد واجد شرایط خواهند بود .

3 – در خواست انتقال دانشجویان متقاضی طبق ماده واحد بخشنامه شماره 31000/42 مورخ 1391/02/09 پس از اخذ مجوز دو ترم میهمانی و احراز شرایط ( کسب میانگین کل بالاتر از هفده ) با موافقت واحد های مبداء و مقصد امکانپذیر است ، بدیهی است کلیه درخواست های دانشجویان متقاضی ابتدا می باید به صورت دو ترم میهمان ثبت شود تا پس از طی دو نیمسال و احراز شرایط یاد شده منتقل شوند .

4 – دو ترم میهمانی دانشجویان در صورت عدم مشروطی در ترمهای قبلی و دایر بودن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی دانشجویان در واحد مقصد و موافقت واحد های مبداء و مقصد امکانپذیر می باشد .

5 – با توجه به ممنوعیت انتقال در دو نیمسال پایانی تحصیل  ، دانشجویانی که دو نیمسال پایانی تحصیل خود را به صورت میهمان می گذرانند در صورت احراز شرایط ( کسب معدل هفده ) یا عدم احراز شرایط می باید به واحد مبداء مراجعت نمایند تا امور مربوط به فارغ التحصیلی و صدور مدرک ایشان در واحد مبداء صورت پذیرد .

6 – دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد جهت گذراندن پایان نامه مشمول میهمانی نمی باشند و می باید نامه را در واحد مبداء اخذ نمایند .

7 – چنانچه دانشجوی میهمان ( دو ترم ) بنا به دلایلی حذف ترم و یا از مرخصی تحصیلی استفاده نماید و یا از میهمانی انصراف دهد ، بمنزله از دست دادن شرایط انتقالی تلقی می گردد و می بایست به واحد مبداء مراجعت نماید .

8 – با توجه به اینکه طبق بخشنامه شماره 28500/31 مورخ 1387/04/07 سقف میهمان هر دانشجو در طول دوره تحصیل دو نیمسال در نظر گرفته شده بود ، طبق ماده واحده شماره 31000/42 مورخ 1391/02/09 دانشجویان متقاضی اعم از اینکه قبلاً میهمان شده اند یا خیر، می توانند در صورت احراز شرایط یاد شده مجدداً میهمان شوند .

9 – کلیه دانشجویان میهمان ( اعم از دانشجویان میهمان بر اساس آئین نامه شماره 28500/31 مورخ 1387/04/07 یا بر اساس ماده واحده بخشنامه شماره 31000/42 مورخ 1391/02/09 ) می باید شهریه ثابت هر نیمسال میهمانی خود را به واحد دانشگاهی مبداء و شهریه متغیر واحد های اخذ شده را به واحد دانشگاهی مقصد پرداخت نمایند .

10 – دانشجوی میهمان می باید با رعایت ضوابط آموزشی ضمن هماهنگی با آموزش واحد دانشگاهی مبداء و مقصد انتخاب واحد نماید بدیهی است مسئولیت هرگونه مشکل آموزشی در خصوص عدم تطبیق دروس و عدم ارائه دروس پس از اتمام میهمانی به عهده دانشجو خواهد بود .

11 – واحد و مراکز دانشگاهی مقصد دانشجویان متقاضی دو ترم میهمانی موظفند حداکثر تا پانزدهم مرداد ماه 1391 نسبت به اعلام نظر درخواست های ثبت شده توسط واحدهای دانشگاهی مبداء از طریق سایت نقل و انتقال دانشجوئی اقدام نمایند .

ب) اسناد و مدارک مثبته :

1 – اخذ فرم شماره یک از واحد مبداء و تکمیل آن توسط دانشجو

2 – تصویر برابر اصل شده تمام صفحات شناسنامه دانشجو و والدین ضمن رؤیت اصل شناسنامه ها

3 – تصویر برابر اصل شده تمامی صفحات شناسنامه زوجین در صورت متأهل بودن دانشجوی متقاضی ضمن رؤیت اصل شناسنامه

4 – گواهی دال بر سکونت یا اشتغال به کار خانواده در شهر مقصد دانشجو

5 – تائیدیه اداره آموزش واحد یا مرکز دانشگاهی مبنی بر عدم مشروطی دانشجو در ترمهای قبلی

6 – تصویر برابر اصل شده کارت ملی دانشجو ضمن رؤیت اصل کارت ملی

 

بخشنامه ضوابط خاص انتقال دانشجویان فعلی شاغل به تحصیل در دوره های کاردانی به محل زندگی دائم خانوادۀ آنها

ماده واحده :

انتقال به شرط موفقیت دو ترم میهمانی دانشجویان فعلی مشغول به تحصیل در رشته ها و گرایش های تحصیلی دوره های کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی به یکی از واحد های دانشگاه آزاد نزدیک به محل زندگی دائم خانوادۀ آنها ( پدر و مادر یا همسر ) یه استثنای انتقال به گروه 1 از جدول همطرازی ، برای همان رشته و گرایش تحصیلی ، در صورت عدم مشروطی در ترم های تحصیلی قبلی و موافقت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مبداء و مقصد و کسب معدل میانگین بالاتر از هفده از بیست در مدت دو نیمسال متوالی میهمانی و رضایت از عملکرد علمی و فرهنگی دانشجو و دایر بودن رشته و گرایش متقاضی در واحد دانشگاهی مقصد ، بلامانع می باشد و در صورتیکه رشته و گرایش دانشجوی متقاضی در محل سکونت خانواده دانشجو دایر نباشد ، دانشجو می تواند به شهر های همجوار میهمان شود .

تبصره 1 :

دانشجویان دختری که موفق به کسب معدل میانگین بالاتر از هفده از بیست در مدت دو نیمسال متوالی میهمانی نشوند ولی معدل میانگین آنها بالاتر از پانزده باشد ، تا زمانیکه واحد های دانشگاهی مبداء و مقصد از عملکرد علمی و فرهنگی آنها رضایت داشته و در هیچ ترمی مشروط نشوند ، می توانند بصورت میهمان در واحد مقصد ادامۀ تحصیل دهند ولی مدرک تحصیلی آنها باید توسط واحد های دانشگاهی مبداء صادر گردد .

تبصره 2 :

در طول دوران میهمانی ، هزینۀ ثابت هر ترم باید به واحد دانشگاهی مبداء و هزینۀ متغیر واحد های اخذ شده به واحد دانشگاهی مقصد پرداخت گردد و در بقیه موارد مقررات و قوانین مربوط به دانشجویان میهمان حاکم می باشد . همچنین دیگر موارد آئین نامه مصوب نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و دستورالعمل اجرایی آن به قوت خود باقی و لازم الجراست .

تبصره 3 :

مسئولیت احراز صحت آدرس محل زندگی دائم خانوادۀ متقاضیان به عهدۀ معاونین دانشجویی واحدهای دانشگاهی مقصد و مبداء می باشد .

تبصره 4 :

در صورت از دست دادن هر یک از شرایط ذکر شدۀ فوق ، دانشجو باید به واحد مبداء باز گردد .

تبصره 5 :

این بخشنامه فقط یکبار برای متقاضیانی که تقاضای خود را از تاریخ پانزدهم خرداد تا پانزدهم تیر سال 1391 تسلیم نمایند قابل برسی و اجرا می باشد و شامل دانشجویان جدید الورود در مهر 1391 و بعد از آن نمی شود .

شیوه زمان درخواست :

دانشجوی متقاضی نقل و انتقال با استفاده از این بخشنامه می تواند در صورت موافقت واحد مبداء از پانزدهم خرداد تا پانزدهم تیر سال 1391 از طریق سایت نقل و انتقالات واحد دانشگاهی خود ثبت درخواست نماید . واحد مقصد موظف است تا قبل از اتمام آخرین مهلت ثبت نام آموزشی ، نسبت به بررسی درخواست و پاسخ مقتضی به آن اقدام نماید .

پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
Thursday 21 January 2021

آمار وب سایت

تعداد مطالب : 1330
تعداد نظرات : 817
بازديد اين هفته : 3684
بازديد اين ماه : 15480
بازديد امسال : 15480
کل بازديدها : 358878
افراد آنلاين : 4 نفر
زمان بارگذاري صفحه : 1٫662 ثانيه

دریافت نرم افزار های کاربری

اوقات شرعی به افق شهر قم

پیش بینی وضعیت آب و هوا

قم
تاریخ: ۲۱:۰۱
صاف
صاف
1°C
احساس واقعی: -3°C
فشار کنونی: 1020 mb
رطوبت: 46%
سرعت باد: 3 m/s شمالغرب
تند باد: 7 m/s
اطلاعات بیشتر...