آیه هفته:
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

قوانین و مقررات نظام وظیفه

قوانین و مقررات نظام وظیفه

درخواست معافیت تحصیلی

در زمان ثبت نام، دانشجویان جدیدالورود با ارائه مدارک ذیل نسبت به صدور معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند. پس از گذشت حداقل دوماه پس از شروع نیمسال تحصیلی به امور دانشجویی مراجعه و در خصوص وضعیت معافیت تحصیلی خود اطمینان حاصل نمایند.

مدارک لازم:

  • کپی مدرک تحصیلی قبلی (برابر اصل شده)
  • کپی پیوستی دیگر (نامه مجوز ثبت نام از نظام وظیفه استان)
  • یک قطعه عکس 4*3 (برای صدور معافیت تحصیلی)

تذکر:

  • در هر ورودی دانشگاه (مهر یا بهمن) و بر اساس بخشنامه نظام وظیفه، شرایط ثبت نام دانشجویان پسر مشمول از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی کشور اعلام می گردد. در صورت وجود هر گونه مشکل برای دانشجوی متقاضی ثبت نام، نامبرده به نظام وظیفه استان معرفی تا در خصوص مجوز تحصیل وی تصمیم گیری گردد.

 

قوانین ثبت نام مشمولان در دانشگاه

افراد مشمول جهت تحصیل در انشگاه می بایست از معافیت تحصیلی استفاده نمایند،تاکید میگردد دانشجوی مشمول چنانچه به هر علت سنوات تحصیل اش از حد تصریح شده به شرح جدول زیر تجاوز نماید و یا محرز گردد که دانشجو نمی تواند در مدت باقی مانده از تحصیل دروس دوره تحصیلی خود را به اتمام برساند،دانشگاه از تحصیل آنان جلوگیری نموده و عواقب آن متوجه خود فرد می باشد و سازمان وظیفه عمومی ناجا با دانشجویانی که بیش از سقف تعیین شده در هر مقطع ادامه تحصیل دهند همانند مشمولان غایب رفتار خواهد نمود.

ردیف مقطع تحصیلی حداکثر مدت مجاز برای تحصیل
1 کاردانی 2/5  سال
2 کارشناسی ناپیوسته 3 سال

 

1) هر دانشجوی مشمول، در طول دوره تحصیل تا مقطع دکتری فقط یکبار حق انصراف از دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه یا رشته دیگر را دارد.

2) مشمولان فارغ التحصیل فوق دیپلم و بالاتر پس از فراغت از تحصیل یکسال به منظور روشن شدن وضعیت مشمولیت خویش و معرفی به وظیفه عمومی فرصت دارند و پس از سپری شدن مهلت یاد شده غیبت شناخته می شوند.

3) مشمولان فوق که قصد ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر را دارند، باید در مهلت یکسال تعیین شده در آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون و عدم ورود به دوره غیبت، مجاز به ادامه تحصیل خواهند شد.

4) ورود مشمولان به دوره غیبت، مانع از ادامه تحصیل آنان خواهد شد.

5) دانشجویانی که از تحصیل انصراف داده و ترک تحصیل کنند باید ظرف مدت یکسال با ارسال مدارک خود به سازمان وظیفه عمومی، به خدمت اعزام شوند.

6) دانشجویان در حین تحصیل می توانند با دارا بودن شرایط مندرج در آیین نامه و مقررات وظیفه عمومی نسبت به دریافت کارت معافیت کفالت و یا معافیت های خاص (عنایات رهبری و ) اقدام کنند. بدیهی است که اخذ معافیت پزشکی در حین تحصیل امکان پذیر نبوده و دریافت معافیت فوق منوط به فراغت از تحصیل، ترک تحصیل و یا اخراج دانشجو خواهد بود.

7) طبق آیین‌نامه‌ آموزشی، اگر دانشجویی اخراج شود معافیت تحصیلی وی باطل شده و رونوشت نامه ارسالی به سازمان نظام وظیفه عمومی نیز به منظور اطلاع دانشجو به آدرس پستی اش ارسال می شود و دریافت اصل نامه به عهده خود دانشجو است.

8) اخذ تأییدیه معافیت تحصیلی نیز به عهده خود دانشجو خواهد بود.

9) دانشجویانی که دارای معافیت موقت هستند باید بعد از تمدید معافیت موقت و یا دریافت اصل کارت معاف دایم، با همراه داشتن اصل و دو نسخه کپی از آن به امور نظام وظیفه مراجعه تا در هنگام انتخاب واحد، فایل ثبت‌نام آنها مسدود نشود.

11) بعد از ابطال معافیت تحصیلی، دانشجو حق بازگشت به تحصیل را ندارد

13) فارغ‌التحصیلان بعد از ابطال معافیت تحصیلی از تاریخ فارغ‌التحصیلی یکسال و دانشجویان اخراج و انصراف پس از ابطال معافیت تحصیلی از تاریخ انصراف و اخراج که از سوی اداره آموزش تعیین می شود یک سال فرصت دارند که جهت معرفی خود به سازمان نظام وظیفه عمومی و دریافت دفترچه اعزام به خدمت اقدام کنند.

15) تمامی معرفی نامه‌های ابطال معافیت تحصیلی جهت معاونت وظیفه عمومی ناجا صادر می‌ شود.

16) تاریخ معرفی به نظام وظیفه به هنگام فارغ التحصیلی یا اخراجی و یا در صورت انصراف بر اساس آخرین نیمسال تحصیلی که مشغول به تحصیل بوده اند تعیین می شود. بنا بر این لازم است کلیه دانشجویانی که از معافیت تحصیلی دانشگاه استفاده کرده اند، در زمینه امور تسویه حساب و دریافت نامه معرفی به نظام خود بموقع اقدام کنند تا با مشکل غیبت مواجه نشوند.

یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
Sunday 12 July 2020

ساعت حضور مدیران گروه

نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97

گروه

ايام هفته

ساعت

حجت الاسلام والمسلمین زهراپور

(معارف)

شنبه

14:30 الی 16:00

سه شنبه

14:30 الی 16:00

در زمان حضور به شبهات ديني وسوالات آموزشي دانشجويان محترم در زمينه دروس معارف پاسخ داده مي شود.

آمار وب سایت

تعداد مطالب : 1310
تعداد نظرات : 817
بازديد اين هفته : 6591
بازديد اين ماه : 13991
بازديد امسال : 166063
کل بازديدها : 207501
افراد آنلاين : 4 نفر
زمان بارگذاري صفحه : 1٫631 ثانيه

دریافت نرم افزار های کاربری

اوقات شرعی به افق شهر قم

پیش بینی وضعیت آب و هوا

قم
تاریخ: ۱۳:۲۵
بیشتر آفتابی
بیشتر آفتابی
31°C
احساس واقعی: 34°C
فشار کنونی: 1010 mb
رطوبت: 24%
سرعت باد: 4 m/s جنوبجنوبشرق
تند باد: 7 m/s
اطلاعات بیشتر...