آیه هفته:
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

پیام معاونت سما قم (سخنی با منتخبین ملت)

امروز نمایندگان منتخب مردم کار خود را در خانه ملت رسما آغاز کردند . مردم ایران همواره در طول تاریخ بعد از انقلاب بارها و بارها در عرصه های مختلف با پایبندی به ارزشهای انقلاب در جهت حمایت از دست آوردهای انقلاب حضوری فعال داشته اند .

پیام معاونت سما قم (سخنی با منتخبین ملت)

پیام معاونت سما قم (سخنی با منتخبین ملت)

صحنه حضور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخاب نمایندگان این دوره از مجلس در شرایط خاصی صورت گرفت و مردم بزرگوار ایران اسلامی مجددا عزم خود را در دفاع از انقلاب با حضور قدرتمندانه در پای صندوق های رای نشان دادند . قطعا این اگاهی مردم با صلابت که با هدایت و رهبری فرزانه انقلاب صورت گرفت اندیشه و ذهن و فکر وکلاء ملت رانیز متوجه خود ساخته که چگونه و جه وظائف سنگینی راباید سر لوحه کار خود قرار دهند.

بخشی از این وظایف به این قرار است :

امانتداری : یکی از صفات برجسته اهل ایمان و هر انسان جویای تعالی و کمال است . این صفت یک صفت انسانی ا ست و جزء نخستین مصادیق حقوق اجتماعی است که موکلان از وکلاء خود انتظار دارند . این خصیصه بیش از اسلام نیز مورد توجه قرار داشته است و در اسلام عزیز نیز موکدا مورد توجه است .

(ان الله یامرکم ان تودالامانات الی اهلها) خداوند دستور فرموده است که امانات به اهلش سبرده شود و باز هم امام صادق (ع) می فرمایند (شیعتنا اهل الوفاء والامانه) بیرو ما اهل وفای به عهد و امانتدار است . و حضرت امام رضا (ع) می فرمایند کسی که خیانت در امانت کند از ما اهلبیت نیست (لیس منا من خان مومنا) .

لذا از وکلاء ملت انتظار امانتداری اولین نکته ایست که هر ایرانی در ذهن خود متصور است.

همراهی با انقلاب : دفاع همه جانبه و همیشگی از انقلاب و رهبری به عنوان یکی از اصلی ترین وظایف هر نماینده باید سر لوحه کار قرار گیرد . زاویه گرفتن از انقلاب نتیجه ای جز بی اعتمادی مردم مسلمان ایران رادر پی نخواهد داشت .

کیمائی است عجب بندگی بیر مغان              خاک او گشتم و چندین درجاتم دادند

تلاش بی وقفه : در کنار دانش وتجربه فردی تعصب و غیرت کاری باید در نمایندگان مردم وجود داشته باشد .بدان معنی که نظم در حضور در جلسات مجلس وبه موقع در متن مذاکرات و تصویب قوانین بودن و نظرات خود را بیان داشتن وتاثیر گذاری موثر در جلسات و در فرایند قانون گذاری از مصادیق امانتداری یک وکیل محسوب می گردد .

توجه به محرومین : توجه همیشگی ودر همه تصمیم گیریها به قشر محروم جامعه و افرادی که منتظرند به واسطه دفاع نمایندگان زندگی انها بهتر شود یکی دیگر از مسئولیتهای نماینده مردم است .

اشتغال : توجه به اشتغال و ازدواج جوانان که اکنون یکی از بارزترین مشکلات جوانان است باید به خوبی مورد توجه و عنایت قرار گیرد .

مسیر توسعه : به عنوان یک تکلیف اساسی و در جهت رشد و شکوفائی اقتصادی در سال حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی با تصویب قوانین کارآمد و موثر مسیر توسعه فعالیتهای اقتصادی مملکت مورد توجه قرار گیرد.

و در نهایت : توفیق مجلس در دفاع قدرتمندانه در عرصه های بین المللی از تمام حقوق مشروع و مورد حمایت مردم که یک نماینده آگاه و بصیر باید در صیانت دائمی از آن تلاش و کوشش نماید . و در دفاع از حقوق اساسی مردم در صحنه های بین المللی ذره ای کوتاهی ننماید .

محمد حسین شریفی

معاونت مرکز آموزشی فرهنگی سما واحد قم

یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
Sunday 12 July 2020
ساعت حضور مدیران گروه

نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97

گروه

ايام هفته

ساعت

حجت الاسلام والمسلمین زهراپور

(معارف)

شنبه

14:30 الی 16:00

سه شنبه

14:30 الی 16:00

در زمان حضور به شبهات ديني وسوالات آموزشي دانشجويان محترم در زمينه دروس معارف پاسخ داده مي شود.

آمار وب سایت
تعداد مطالب : 1310
تعداد نظرات : 817
بازديد اين هفته : 6600
بازديد اين ماه : 14000
بازديد امسال : 166072
کل بازديدها : 207510
افراد آنلاين : 3 نفر
زمان بارگذاري صفحه : 1٫668 ثانيه
دریافت نرم افزار های کاربری
اوقات شرعی به افق شهر قم
پیش بینی وضعیت آب و هوا
قم
تاریخ: ۱۳:۴۰
اغلب آفتابی
اغلب آفتابی
33°C
احساس واقعی: 35°C
فشار کنونی: 1010 mb
رطوبت: 21%
سرعت باد: 5 m/s جنوبجنوبشرق
تند باد: 8 m/s
اطلاعات بیشتر...