آیه هفته:
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

سمایی بود هر که ساعی بود                         مسلمان و حق جوی و داعی بود

 

سازمان سما در یک نگاه :

در سال 1370 آموزش و پرورش با محدودیت هایی از نظر توسعه فضای آموزشی روبرو بود . توسط جناب آقای دکتر عبداله جاسبی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی طرح جامعی برای توسعه مدارس غیر انتفاعی کشور ارائه شد . متعاقب آن بر اساس توصیه رئیس جمهور وقت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت های سازمان سما شکل گرفت . در سال 1373 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توسعه مدارس سما و توجه مسئولین به تربیت اسلامی و علمی دانش آموزان را یکی از محورهای حرکت دانشگاه اعلام داشتند . اساسنامه سازمان که به تصویب هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی رسیده فعالیت را در دوره های تحصیلی آموزش عمومی و کاردانی فنی و حرفه ای را به عنوان کارکرد این سازمان تعیین کرده است . اینک پس از گذشت 16 سال از تاسیس سازمان سما ، این سازمان با حدود 50 هزار دانش آموز در 95 شهر کشور ، اعم از کوچک و بزرگ ، فعالیت می کند که تمام این مراکز به لحاظ آموزشی و پرورشی از سطح خوبی برخوردار و از نظر اقتصادی تقریبا خود کفا هستند . همچنین در خصوص توسعه رشته های فنی و حرفه ای در مقاطع کاردانی در چند سال گذشته فعالیت چشمگیری به عمل آمده است . به طوری که در سال تحصیلی 87-1386 با 114 واحد ، 650 رشته شهر و 75000 نفر دانشجو فعالیت داشته است .

آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد قم

تشکیلات و حوزه های فعالیت سازمان سما :

سازمان سما دارای شش حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی ،هماهنگی ، فرهنگی ، عمرانی، پشتیبانی، امور آموزشکده ها و مدارس سما تهران و همچنین مدیرت ها و ادارات، روابط عمومی، حقوقی و رسیدگی به شکایات ، حراست و حسابرسی گزینش است .

مرکز آموزشی و فرهنگی سما – قم :

مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای سما قم با هدف حمایت از دانش آموختگان فنی و حرفه ای و امکان ادامه تحصیل برای آنان با توجه به کمبود پذیرش آموزشکده های دولتی به عنوان یک واحد آموزشی در سال 1388 تاسیس شد و از مهر ماه همان سال با پذیرش حدود 430 دانشجو به صورت اداره امور در مقطع کاردانی در رشته معماری آغاز به کار نمود . گام هایی جهت گسترش مرکز آموزشی و فرهنگی سما برداشته شد و از سال 89 تاکنون با 17 رشته به عنوان یک مرکز مستقل در حال فعالیت است . این مرکز آموزشی و فرهنگی در دو دانشکده به تفکیک برادران و خواهران می باشد .

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹
Sunday 6 December 2020

آمار وب سایت

تعداد مطالب : 1329
تعداد نظرات : 817
بازديد اين هفته : 754
بازديد اين ماه : 754
بازديد امسال : 273222
کل بازديدها : 314665
افراد آنلاين : 5 نفر
زمان بارگذاري صفحه : 10٫435 ثانيه

دریافت نرم افزار های کاربری

اوقات شرعی به افق شهر قم

پیش بینی وضعیت آب و هوا

قم
تاریخ: ۰۵:۰۹
باران
باران
6°C
احساس واقعی: 4°C
فشار کنونی: 1020 mb
رطوبت: 88%
سرعت باد: 2 m/s شمالشرق
تند باد: 2 m/s
اطلاعات بیشتر...